Poučení z komunálně volebního vývoje roku 2018

7. října 2018 v 14:12 |  Ela a politika
Já si tady jen tak odložím pojednání o specifických problémech letošních komunálních voleb.

Velkoměstské problémy:

1. Nevadí, že máš nejlepší program, kompetentní kandidátku na primátorku, supr lidi za ní a je za tebou vidět spousta práce. Je to k ničemu, když to není pod značkou, která jede na vlně (byť je ta značka personálně slabá a umožní diletantům se dostat zastupitelstev).

2. Chceš Prahu bez kmotrů, víc zeleně, víc cyklostezek a tříděný bioodpad. Komunálky podle tebe na tvoje problémy vůbec nemaj vliv, ale kdybys volil, hodil bys to ODSce. Ehm.

3. V Brně teď všichni nasedneme do aut a tím se konečně vyřesí ty příšerný neustálý dopravní zácpy a zvedne se kvalita ovzduší. Moc těším.


Vesnické problémy:

1. Nespojuj svoje jméno s nepopulární stranou. Raději popros o podporu Radostné Česko nebo podobnou bandu, o který nikdo nic neví. Jinak je tu vždycky možnost posbírat podpisy, a když to dala Praha sobě, tak pak už všichni. Jen je potřeba to nenechat na poslední chvílu.

2. Dej si opravdickýho majzla, koho napíšeš na kandidátku. Se všema kandidátama se osobně potkej. Nestačí, že jeden z kandidátů doporučí svýho kámoše s tím, že je to fakt dobrej kluk. Lidi ho tam vykroužkujou a on i když celou dobu před volbama jen držkoval a kampaň "konstruktivně" kritizoval je v zastupendu a hlasuje s těma, proti kterejm si to celý organizovala.

3. Nestačí se několikrát zeptat lidí, jestli sou si fakt jistý, že chcou kandidovat na třetím místě. Chcou a když jsou zcela podle očekávání zvoleni, začnou si stěžovat, že je chudáky čeká další práca a že na to nemaj čas.

4. Napíšeš na fejsbučku sedm statusů na téma jak volit. Obtelefonuješ polovinu příbuzných a vysvětlíš jim záludnosti volebního systému. Stejně je v urně několik desítek hlasů pro stranu a v rámci ní pro jednotlivé kandidáty. Ti na vrchních místech, kterých ste se chtěli zbavit křížkováním vám tímto mými ústy děkují.No co už, připomeňme si dnešní facebooková slova pana Patočky: "Nakonec: nezapomínejme prosím, že ať už to dopadne jakkoli (hrozně), o podobě světa v kterém žijeme se nerozhoduje jen jednou za čtyři roky vhozením papíru do krabice, ale každodenní aktivitou nás všech. Držme si v ní palce"

Tak zas za čtyři roky čau!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama