Chvála občanské společnosti

10. března 2018 v 9:46 |  Ela a politika
Výraz občanská společnost evokuje něco sluníčkářského a havloidního. Slova, která používá pražská kavárna a která mají urážet nás, obyčejné venkovany. Nic není tak daleko od pravdy. Na venkově by se totiž občanské společnosti daří. Na venkově nejsou kina, divadla ani galerie. Bez vlastního auta a řidičáku můžete v řadě obcí na výlety za kulturou rovnou zapomenout. A tak si musíte vystačit s tím co máte.

Musela jsem podle hesla kdo, když ne já, žít celý život. Chtěla jsem jít na zábavu? Přidala jsem se k partě, která ji organizovala a večer stála za barem, u vstupnýho nebo v šatně. Chtěla jsem mít u Nás noc kostelů? Nastudovala jsem si historii obce a v kostele prováděla. Chci mít ve vesnici pořádek? Trávím nedělní odpoledne sběrem ojetých pneumatik pohozených v okolních lesích. Není nikdo, kdo by u nás zorganizoval Ukliďme Česko? Dobře, přihlásím se sama, sami jste si to zavinili. Vy, kteří jste tam se mnou stáli za barem nebo v šatně mi beztak přijdete pomoct, protože už jsme se za ta léta skamarádili, záleží nám na sobě a nenecháme se takříkajíc ve štychu.

Sám člověk tak moc nezmůže, je lepší se opírat o partu lidí. O partu, která tvoří tu občanskou společnost.Ty lidi nenajdete ve facebookových diskuzích, jak varují před nebezpečím islamizace Horní Dolní. Nemají na to čas. Ve svém volnu pracují na zvelebení místní hasičky, sokolovny. Jsou to ti kteří vedou malé fotbalisty nebo malé atletky. Ti, kteří to dělají bez nároku na honorář ve svém volném čase. Ti kteří dělají z tohoto světa lepší místo pro život. A proto jim prosím v komunálních volbách dejte svůj hlas. Před islamizací Horní Dolní nás totiž ochrání mnohem spolehlivěji než mudrlanti od klávesnic.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama