Pavlova

10. června 2017 v 19:14
Anna Pavlova byla kdysi dávno slavná ruská primabalerína, která se vznášela jako obláček pokaždé když tančila. Byla první baletkou, která založila svou vlastní baletní společnost a z Ruska se vydala předvádět svoje umění po celém světě. Traduje se historka, že ve dvacátých letech na její počest chtěli vytvořit dortík, co by byl stejně lehký a nadýchaný jako její baletní sukýnka. Taky je možné, že slavná baletka vyžadovala opravdu lehký dezert.

A tak pro ni upekli takovou obří sněhovou pusinku. Buď to bylo v Austrálii, nebo na Novém Zéelandě a obě země dodnes vedou spor o to, kdo s lahodným dezertem přišel jako první. Tato otázka je natolik zásadní a vzrušjící, že se jí zabývá spousta odborníků na jídlo, kteří se snaží objevit ten úplně nejstarší recept ve všech australských i novozélandských kulinářských časopisech a kuchařkách. Věří, že takový nález pak jednoznačně přiřkne prvenství v tvorbě dezertu jedněm či druhým a uzavře tak dlouhodobé skoro sto let trvající spory ohledně zásadního přínosu světovému kulinářství. Právě teď to nadějněji vypadá pro Novozélanďany, ale Australané se jistě nevzdávají.

Tradiční Novozélandská verze zdobená kiwi a chutná jako marshmallow zatímco australská verze je nadýchanější a křupavější. Obě chutnají báječně, jsou z hodně našlehaných bílkú a krupicového cukru, někdy se škrobem a octem. Základem úspěchu je pomalé sušení v troubě, která se za žádnou cenu nesmí předčasně otevřít. Náhlá změna teplot by zkazila celé kouzlo a z našlehaného obláčku by zbyla jenom keclá placka. Na sněhovou pusinku pak přijde taky jako obláček nadýchana a v ústech se rozplývající šlehačka a úplně navrch ovoce. Je sezóna jahod a v kinech zrovna běží film Dancer o Anině následovníkovi Sergeji Poluninovi. Náhoda? Nemyslím a jdu píct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama