Suchej únor a Březen bez bučku

3. března 2017 v 13:57
Držela jsem letos suchej únor. Posledního ledna jsem přišla domů lehce ovíněná a to mi vnuklo myšlenku oprostit se od alkoholu na celý měsíc. Pila jsem kafíčka, džusíčky a jen asi dvakrát jsem litovala, že si nemůžu dát malý pivo, na který jsem měla zrovnachuť. Venkoncem ten měsíc utekl jako voda a prvního března jsem si dala jednu točenou desítku a předsevzetí. Předsevzetí, že se po celý měsíc nepodívám na Facebook.

Když můžu vydržet měsíc bez alkoholu, tak přece můžu vydržet i bez lajků a statusů. Věděla jsem, že to bude krušné, ale asi jsem nečekala, že to bude až tak krušné. Dnes abstinuju třetí den. Jsem nervózní, jsem podrážděná. Je to bez Facebooku ještě vůbec život? Připadám si jako člověk, který přestal s heroinem a přemýšlí nad tím, jestli má ten život smysl, když v něm chybí heroin. Ano, a to je teprve třetí den. Několikrát denně mě napadne, že bych se přece jen přihlásila. Nebo že jsem si akci Březen Bez Bučku beztak vymyslela sama, že to můžu kdykoli položit.

Pak si řeknu, že to přeci jen zkusím nějak vydržet. Přečtu si aspoň pár komentářů na Novinkách. I heroinová zívislost se přeci nejsnáz léčí substitucí, kuřáci mají svoje náplasti s nikotinem. Já se zkouším ošálit internetovýma diskuzema a více než stresujícím pobytem na seznamkách. Ještě mi zbývá 29 dnů, 682 hodin a celých 40863 minut. Vydržím se sebou? Vydrží se mnou ostatní? Uvidíme, co nám Březen Bez Bučku ještě přinese.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 9:06 | Reagovat

Hele, frajerko, vybrat si k abstinenci nejkratší měsíc v roce, to není žádný umění...!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama