Zamilovat se

14. února 2017 v 23:40
Ti, kteří dnes nepíšou o bombardování Drážďan píšou samozřejmě o lásce a zamilovaných. I na TEDu dnes zveřejnili příspěvek s názvem Falling in love is the easy part, neboli zamilovat se je snadné. Jak pro koho, dodala bych já.

Na střední škole jsem sdílela jednu lavici s Táňou. Pondělky mívaly podobný průběh. Táňa koukala z okna a zamilovaně vzdychala. Potkala totiž o víkendu muže, se kterým stráví zbytek života. Určitě je to on, osudový partner a otec jejich dětí. Přes týden ale mladá láska začala mít trhliny. V pátek šla Táňa na další diskotéku a a v pondělí zase zasněně koukala z okna. Je zamilovaná! Tentokrát doopravdy. Já vůbec nic nechápu, protože jsem šíleně cynická. Tentokrát je to úplně jiné než posledně a je to zcela určitě napořád. Ale když přišlo další pondělí a Táňa zamilovaně koukala z okna, její roztoužené vzdechy už zase patřily jinému nápadníkovi.

Táňa se zamilovávala snadno. A odmilovávala se snad ještě snadněji. Už jsem tu psala o tom, že mám dobrou paměť na lidi a jejich vzájemé vztahy, ale tohle bylo moc i na mě. Tomášové, Petrové a Honzové se střídali tak často, že jsem rychle ztratila přehled. Táňa naznala, že je to jenom potvrzení mého cynismu. Já totiž nevzdychala v lavici kvůli lásce ani jednou. Nikdo kromě mého deníčku o tom neměl vědět, ale zamilovaná jsem byla šíleně. Jmenoval se Libor, byl starší, děsně krásnej a samozřejmě nejbožejší kluk pod sluncem. Vydrželo mi to aspoň tři roky a pak jsem se nějakej pátek odzamilovávala, protože Libor se tak nějak oženil a zapomněl si vzít mě.

Je to už spousta let, ale ani za všechny ty roky jsem se nestihla zamilovat do tolika lidí, kolik jich Táňa milovala za jedno pololetí. Zatímco já si vystačila s Liborem, Táňa si vždy dokázala najít někoho nového. Někdo se zvládne zamilovat jednou týdně, někdo má problém se zamilovat aspoň jednou za uherský rok. Zamilovat se je snadné, jen někteří z nás musí být trpělivější než ostatní. Tak si držme palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama