Článek, co bych chtěla číst

28. února 2017 v 22:02 |  Ela hledá otce svých dětí
Nemáte partnera? Můžete si za to sami. Buď jste psychopati, nebo jste moc nároční, nemáte se dost rádi eventuelně nejste na nový vztah připraveni. Takto zní nejčastějsí zdůvodnění, proč tolik lidí zůstává single a dlouhodobě se jim nedaří najít si partnerský vztah.

Pokud jdete z terapie na terapii a Klozapin zajídáte Prozacem, možná se s daným článkem dovedete ztotožnit. Pokud po večerech brečíte nad fotkami svého ex, možná je takový článek právě o vás. Pomůže vám takový článek? Pochybuju. A už vůbec takový článek nepomůže nikomu z těch fajn single lidí, kteří si nemohou najít protějšek ani když užívají maximálně vitamín C a pro svého ex brečeli naposledy před lety.

Co bych si tedy přečtla raději než kritické a obviňující postřehy na adresu nás singlů?

1. Nemusí s vámi být špatně vůbec nic, jen vám chyběla trocha toho štěstí.

2. V životě existují okolnosti, na které je jakákoli síla vůle slabá.

3. Na vztahy dnes klademe vyšší nároky. Před sto lety jste si mohla myslet, že je to jako výhra v loterii, když vás muž nebije a máte na dvoře kadiboudu. Dneska to považujeme za naprostý standard stejně jako byty vybavené splachovací toaletou. Naše nároky vzrostly a je to tak v pořádku.

4. Seznamky fungují pouze pro mimořádně krásné ženy a mimořádně bohaté muže. Ano, je to úplně přesně ta samá demografická skupina, která nemá problém se seznámit v reálném životě. Pro průměrně vypadající ženy a průměrně vydělávající pány záleží spíš na štěstí. Tak se může snadno stát, že nás seznamkové neúspěchy spíš uvrhnou do deprese z nenaplněných očekávání.

5. Vaše cesta k harmonickému vztahu je mnohem kratší než cesta těch, co momentálně prožívají neuspokojivý partnerský vztah. Takoví lidé nejprve budou muset projít bolestivým rozchodem, vzpamatovat se z něj a pak začít hledat spřízněnou duši. Vám už stačí se jen zamilovat a žít šťastně a spokojeně až do smrti.

6. Jako vysoká matka samoživitelka, která bydlí v malé vsi na šumpersku nebo drobný milovník baletu co bydlí u Klatov jste na tom objektivně hůř než naprosto průměrný člověk z Prahy. Vůbec to však neznamená, že byste byli horším člověkem.

7. Vaše pocity jsou správné. Kdykoli se kvůli svému nedobrovolnému single stavu trápíte, máte na to plné právo a kdokoliv vám tvrdí opak by si měl hned lisknout.

8. To, že jste single nejspíš znamená, že je na vás celá tíha péče o domácnost, o svoje povinnosti se nemáte s kým dělit a navíc vám chybí emoční opora a pocit toho, že s vůj život s někým sdílíte. Jste dobří, že to tak pěkně zvládáte.

9. Když je vám někdy smutno z toho, že zrovna vy nikoho nemáte, stačí počkat až to přejde. Teď je prostě jen hůř, vydržte to, bude líp. Neobviňujte se, slabší chvíle potkají každého. Teď je toho na vás prostě moc, ale nebojte, to přejde a pomine. Jako ostatně všechno.

10. Nejste jediní na světě s tímto problémem. Milióny lidí na světě vědí, jak se právě teď cítíte. Čtěte třeba desny-rande nebo svoje seznamovací zážitky rovnou sepište.

11. Pokud jste žena a máte strach, že nestihnete mít partnera a děti takzvaně včas a že vás kvůli tomu bude okolí kritizovat, nebojte. Okolí vás bude kritizovat za jakoukoli volbu ohledně mateřství. Zde je prakticky vyloučeno, že byste udělala něco správně.


Pro začátek by mi to takhle stačilo. Zapomněla jsem na něco?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 1. března 2017 v 9:34 | Reagovat

Ségra nemá partnera a občas jí z toho hrabe. Tak, není nejmladší a tohle by jí mohlo pomoci, snad.....

2 padesatka padesatka | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 9:10 | Reagovat

Ne, nezapomněla jsi nic, článek je dokonalý. A Ty budeš asi taky, proto jsi sama...:) Jsem z Prahy a jsem na to podobně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama