Postava štíhlá?

11. ledna 2017 v 16:06 |  Ela hledá otce svých dětí
Pán ze sto kilometrů vzdáleného okresního města zvolil tento neotřelý vzkaz na seznamce (cituju doslovně), aby upoutal mou pozornost.To si takhle po Novém roce zase dáte ze zoufalství inzerát. Po zkušenostech z minula do něj rovnou napíšete, že nejste štíhlá. Příroda vám zařídila závratnou výšku metr sedmdesát, bujný dekolt a celkovou vizáž dobromyslné selky z Hané.Tak jak tak, začnou chodit odpovědi. V čem se nápadníci shodují skoro jako jeden muž je rezolutní požadavek najít si štíhlou ženu. Nepřestává mě udivovat, nakolik je štíhlost rozhodujcím a dalo by se říci i jediným kritériem při hledání životní partnerky.

Pořád trpím utkvělou představou, že seznamky slouží k tomu, aby se tam potkali lidé s podobnými zájmy, lidé kteří by si mohli rozumět. Lidé, kteří by si mohli přinést radost do života kvůli tomu, jací jsou. Kvůli tomu, že jsou schopní a ochotní mít se rádi. Ale pokud je štíhlost jediný požadavek? Požadavek natolik důležitý a zásadní, že ani sto kilometrů nehraje roli pokud na jejich konci čeká žena s BMI 19 a nižším? Pro mě není vzhled jenom otázka kilogramů. Záleží na celkové tělesné konstituci, oblečení, držení těla a hlavně a zejména na milém pohledu. Podle hezkých očí totiž poznáte člověka, co má dobré srdce a mít dobré srdce je ta nejlepší vztahová deviza.

Bylo by pánovi jedno, že jsem alkoholička, kouřím 80 cigaret za den, hraju maty, nevařím a nemeju se? Nikdy se to nedozvíme, protože moje BMI je po Vánocích celých 25,3, bohužel. Nezachrání mě ani to, že umím uvařit dobrou svíčkovou. Při tom, jak důležitá je svíčková pro naši zemi a naše hodnoty, je zarážející, že na tu se mě na seznamce ještě nikdy nikdo neptal. A to už vůbec nemluvím o tom, jak je dobrá svíčková úhelným kamenem každého vztahu mezi mužem a ženou. Už naše babičky přece věděly, jak učinit muže šťastným a svou moudrost shrnuly do úderného hesla: Plnej břuch a prázdnej pytel. Ani slovo o BMI.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 12:12 | Reagovat

Já jsem štíhlá a baví mě, jak NUTNĚ štíhlou hledají samí mrňaví, plešatí, upocení tlusťoši...
Vidíš, a já myslela, že s plným dekoltem jsi za vodou...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama