Brýle

8. ledna 2017 v 22:28
Objednala jsem si bez zkoušení přes internet nové brýle. Byly v akci, byly plastové a podle rozměrů mi měly dostatečně pokrýt obličej. Chtěla jsem nejen vidět jako ostříž a neohrožovat silniční provoz, ale také si pořídit módní doplněk, který by podtrhl mou osobnost. Slibovali to v reklamním letáku. Bohužel se ukázalo, že nové obroučky ze mě neudělaly sexy intelektuálku, ale spíš hodnou holku s brýlema, co ráda čte. Teď už nezbývá než doufat, že moje příští obroučky ze mě tu sexy intelektuálku konečně udělají.

Ve svých prvních brýlích jsem několik týdnů nevycházela z údivu. Stromy mají větve! Vidím je do těch nejmenších podrobností. Bylo to nezvyklé a ještě teď se občas přistihnu jak žasnu nad tím, že vidím jednotlivé listy na stromech a ne jen zelenou mlhu. Najednou jsem mohla pustit z hlavy, která z mých kamarádek nosí růžovou mikinu a který ze známých má zelený svetr. Poznávala jsem je i bez podrobné znalosti jejich šatníku. Viděla jsem jim do obličeje aniž by u mě museli stát metr nebo blíž.

Když jsem začala nosit brýle, neustále mě překvapovalo, že mě lidé stále poznávali. Vždyť přece v pohádkách když škaredá princezna sundala brýle, byla náhle překrásná. Tak překrásná až ji z ničeho nic nikdo nepoznával. Jak je tedy možné, že mě lidé pořád poznávali a byli dokonce takoví, kteří si brýlí ani nevšimli? Mrzí mě, že tvůrci pohádek často udělají z ošklivé princezny krasavici tím, že jí třeba vyndají rovnátka a sundají brýle. Jak to asi působí na obrýlené a orovnátkované holčičky? Nebylo by lepší z ošklivé princezny udělat krásnou tím, že si pořádně umyje krk a učeše vlasy? Princezny se přece mnohem spolehlivěji poznají právě podle čistého krku, než podle brýlí!

Naštěstí se tohle děje jen v pohádkách. A protože jsem si poctivě myla krk, zůstala jsem princeznou i za obroučkami. Ve skutečném životě přece princ na brýle nehledí. Svou krásnou princeznu miluje ať už má na nose brýle nebo ne. Růžové brýle na cestu životem si můžou nasadit oba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama